Strona 1 z 7

Zawsze oglądacie galerię odbiorcy?

PostNapisane: 2011-09-05, 21:40
przez Ania
Po raz pierwszy zdarzyło mi się, żeby uzytkownik rejestrując kartkę napisał mi "mogłaś się bardziej postarać i obejrzeć moją galerię, taką kartkę już mam". Było mi za razem przykro (bo akurat kartka było IMO fajna) i wstyd (no bo może faktycznie nie dołozyłam nalezytej staranności).

I tak się zastanawiam - zawsze oglądacie dokładnie galerię czy flickr/picassę odbiorcy żeby się upewnić czy takiej kartki nie ma? Ja rzucam okiem, ale jak ktoś ma dużo kartek (ta miała ponad 600) to tylko tak mniej więcej. Zwłaszcza kiedy wysyłam więcej kartek za jednym zamachem. I jak dotąd to pierwszy raz kiedy ktoś się skarżył.

Straszny obciach z tego dubla?

PostNapisane: 2011-09-05, 21:44
przez nemezis871
No cóż.... ja jestem po tej drugiej stronie. Ja dzisiaj dostalam dubla i jestem wściekła. Bo mam 16 kartek z tym dublem w wallu. Sprawdzenie tego zajęłoby pół minuty. Juz nie mówię o sprawdzeniu linku z galerią. Mam nawet podział na kraje w tej galerii... Zawsze przeglądam przynajmniej galerię otrzymanych. Jeśli jest duzo kartek to robię: pokaż otrzymane z Polski. A jeśli odbiorca podał linka do jakiegoś albumu to też to robię. A właściwie robilam...

PostNapisane: 2011-09-05, 21:48
przez Ata_
Zawsze zaglądam do galerii otrzymane i ulubione.
Najpierw oglądam tak ogólnie, żeby się rozeznać jaki typ kartki wchodzi w grę.
Później wybieram z listy "Poland" i sprawdzam co ma w ulubionych, a później jakie już dostał.
Dubel może się trafić nawet kiedy przeglądasz galerie, bo nie wszystkie kartki przecież w otrzymanych mogą być (ludzie nie skanują kartek, a później mają pretensje).

Moim zdaniem wiadomość jaką dostałaś jest zwyczajnie niegrzeczna :!: - nie przejmuj się i się nie usprawiedliwiaj przed gościem

PostNapisane: 2011-09-05, 21:50
przez ewejka
Ja zawsze sprawdzam otrzymane z Polski w końcu łatwo je posortować na PC. A jak ktoś ma zewnętrzną galerie to też zawsze sprawdzam. Chyba że są słabo opisane to nie oglądam całości.

PostNapisane: 2011-09-05, 21:51
przez Pancake
Zazwyczaj sprawdzam, ale nie robiłam tego od zawsze. I tylko oficjalne, odebrane/ulubione, na blogi/picasy raczej nie wchodzę.

PostNapisane: 2011-09-05, 21:55
przez Enderejew
Sprawdzam otrzymane z Polski i ulubione. Nie pamiętam, żebym się spotkał u kogoś z zewnętrzną galerią - może wypadło mi to z głowy, ale gdyby była podana w treści profilu, który czytam od początku do końca, to na pewno by i tam zajrzał. Gorzej, jeśli kartkę z Polski wyśle użytkownik z innego kraju, wtedy tego mogę nie wykryć :roll:

PostNapisane: 2011-09-05, 21:58
przez margaretka02
Zawsze oglądam. Sprawdzam, jakie osoba ma kartki w otrzymanych (sortuję tak, żeby były tylko z Polski), potem oglądam listę favs (pobieżnie wszystkie, żeby się zorientować, co ogólnie lubi i potem sortuję, i oglądam kartki tylko z Polski, żeby sprawdzić, czy mam coś z jej/jego listy). Na końcu sprawdzam listę wysłanych. Jeżeli ktoś wysyła przyzwoite kartki, to wysyłam pocztówkę z listy favów lub z z listy życzeń. Jeżeli ktoś ma wymagania pod niebiosa, a widzę, że sama/sam nie stara się, wysyła byle co - to dostaje, co mi akurat wpadnie w rękę, niekoniecznie moje najładniejsze pocztówki.

A co do przeglądania flickra/picassy: klikam na link i wchodzę do tych folderów. Jeżeli ktoś ma tam porządek (np. kartki poukładane krajami), to zawsze przeglądam. Jeżeli ktoś ma tam powrzucane bez ładu i składu - nie oglądam. Wychodzę z założenia, że jeżeli ktoś nie szanuje mojego czasu, to i ja nie będę go marnowała dla takiej osoby.

Uff, rozpisałam się :mrgreen:

PostNapisane: 2011-09-05, 21:58
przez sydus
Tak, sprawdzam najpierw otrzymane, ale włączam tylko Polskę. Z reguły i tak posiadam max kilka kartek z nich. Potem wchodzę w ulubione, sprawdzam, czy czegoś (też z Polski) nie mam. Jak mam, to wysyłam. Jak nie, to wybieram coś pasującego do preferencji, wykluczając to, co widziałam w otrzymanych. Do blogów czy galerii z reguły linków nie ma, jeśli jest, to sprawdzam, ale z tym spotykam się raczej w przypadku nieoficjalnych wymian na forum

PostNapisane: 2011-09-05, 22:10
przez AnnoD-A
Ja zawsze sprawdzam otrzymane/ulubione użytkownika, żeby nie wysłać dubla i wysłane, żeby sprawdzić, czy nie wysyła wszystkim jak leci jakichś reklam; oglądam otrzymane kartki z Polski na picasie/blogach, ale jeśli ktos ma wszystkie kraje w jednym albumie, to każdy ma prawo coś przeoczyć, nawet jesli przejrzy ten album trzy razy :-/

PostNapisane: 2011-09-05, 22:51
przez Monasi4
Zawsze oglądam otrzymane użytkownika, jednak tylko z sortowaniem na Polskę, całości - nie widzę potrzeby. Ulubione, również oglądam, bo lubię uszczęśliwić kogoś jakimś fav'em. Ulubione najpierw z sortowaniem na Polskę, potem kilka stron z ogólnymi krajami, żeby się zorientować co lubi najbardziej.
Przykładam się do wybierania kartki, bardziej niż do wypisywania :-P Wybór sprawia mi większą radość.
Picasę/flickr/blog oglądam jak ktoś ma dużo swapów, tagów itp, bo wiadomo, że ma dużo więcej kartek niż tylko z offów. Fav z tych serwisów też mi się zdarza przeglądać, jak mi się chce i mam czas.

PostNapisane: 2011-09-05, 23:08
przez heksita
Jeżeli delikwent ma dużo odebranych kartek, sprawdzam jego odebrane i wysyłam jakiś neutralny widoczek, którego jeszcze nie ma. Jeśli odebranych jest sensowna ilość, to albo też wysyłam widoczek, albo przeglądam całą galerię i wysyłam coś z preferencji niewidoczkowego, jakieś kotki, pieski i inne takie. Takich kartek nie da się przesiać przez filtr kraju, więc trzeba sprawdzić całą galerię.
Czasem rzucam okiem na wysłane, jeśli są sensowne, też staram się coś ładnego wysłać.
Ale jeśli są takie sobie, profil ma trzy zdania na krzyż (albo jest pusty), w ogóle się nie certolę i wysyłam cokolwiek.
Favy też sprawdzam czasem.

Jeśli ktoś ma zewnętrzną galerię, gdzie trzyma wszystkie swoje odebrane kartki - fajnie, to też znacząco ułatwia sprawę, zwłaszcza gdy delikwent bawi się w rr-y i swapy. Ale nigdy nie przedzieram się przez galerię w stylu misz-masz, to nie na moje nerwy.

PostNapisane: 2011-09-06, 05:56
przez Ania
No to czuję się publicznie zbesztana :oops: . Niniejszym składam samokrytykę, odcinam od błędów przeszłości i obiecuję poprawę :-> .

Zacznę od tego, ze wyślę tej osobie jeszcze jedną kartkę.

PostNapisane: 2011-09-06, 21:10
przez kolekcja
na początku mojej postcrossingowej kariery nie sprawdzałam, ale to się już dawno zmieniło i teraz patrzę z nadzieją, że może trafię lepiej w czyjeś preferencje ;-)

PostNapisane: 2011-09-06, 21:12
przez kolekcja
nemezis Ania bardzo uczciwie podeszła do sprawy i ma zamiar wysłać drugą kartkę tej osobie, kto wie, może Ty też dostaniesz ? :-D

PostNapisane: 2011-09-06, 21:16
przez nemezis871
Napewno nie ;/ Baba napisala taki komentarz pod kartką ze nie mam co liczyc na to...