Strona 1 z 1

Widokówki wydawane przez urzędy miejskie/gminne

PostNapisane: 2015-02-24, 12:22
przez Piotr_S
W dobie zalewu widokówek ogólnopolskich wydawnictw, ja osobiście często szukam czegoś bardzo lokalnego, do nabycia jedynie w wąskim areale geograficznym. W moim mieście, Bytomiu, Biuro Promocji Bytomia wydało taki zestaw 11 widokówek "Bytom nocą". Poniżej przykładowa widokówka z zestawu. Wedle mojej wiedzy można je nabyć tylko w tym punkcie i to za śmieszne 4,15 zł! Nie jest to może absolutna rewelacja, ale wydane porządnie przez UM Bytom. Jeśli będziecie w Bytomiu, zajrzyjcie do BPB na Rynku.

Obrazek

Ciekaw jestem, czy w innych miastach także zdarzają się takie mało znane wydawnictwa. Może ktoś z Was podzieli się takimi informacjami ze swojego miasta?

Re: Widokówki wydawane przez urzędy miejskie/gminne

PostNapisane: 2015-02-24, 12:52
przez moony-wroclove
W Trzebnicy można dostać za darmo zestaw kartek z fotografiami głównie detali tamtejszej sztuki sakralnej.

Re: Widokówki wydawane przez urzędy miejskie/gminne

PostNapisane: 2015-02-24, 15:35
przez wojtek1980
Tak, urzędy wydają często bardzo ładne i dobre jakościowo pocztówki. Rzadko jednak mają je w sprzedaży - służą raczej celom promocyjnym i zdobyć je chyba można chyba tylko na targach, albo "po znajomości". Choć jak widzę powyżej, zdarzają się wyjątki.

Re: Widokówki wydawane przez urzędy miejskie/gminne

PostNapisane: 2015-02-24, 17:36
przez jabajbaj
Faktycznie często zdarzają się takie lokalne wydania pocztówek. Swego czasu wraz z siostrą pisałyśmy do gmin, czy nie zechciałyby się "promować poprzez postcrossing" - w sensie przedstawiałyśmy o co chodzi w projekcie i czy nie mogliby nam wysłać jakichś pocztówek z ich gminy. I naprawdę sporo otrzymałyśmy, więc jak widać pocztówkowe wydania są wciąż popularne. Niestety faktycznie częstokroć dane kartki są dostępne bądź to na targach, bądź w ramach jakichś akcji promocyjnych. Przykładowo całkiem niedawno w Cieszynie można było dostać zestaw pocztówkowy (2 zestawy do wyboru były) w zamian za wypełnienie ankiety dotyczącej Cieszyna [z] Ale za to ostatnio w Bielsku dorwałam jakąś książeczkę poświęconą "Bielsku dla dzieci", w której znajdował się też pliczek pocztówek - takich dziecięcych, do pomalowania. Co prawda nie wiem, czy znajdę na nie gdziekolwiek chętnych, ale nie mogłam się oprzeć i wzięłam :>
W każdym razie jak tylko jestem w nowym miejscu pierwsze co, to szukam IT, bo jak coś, to najprędzej tam znajdzie się coś ciekawego. [dobre]

Re: Widokówki wydawane przez urzędy miejskie/gminne

PostNapisane: 2015-02-28, 19:34
przez joanwi
U mnie gmina wydała kilka pocztówek z lokalnymi miejscowościami, kupiłam je w lokalnym kiosku ;) Ale muszę zapytać znajomej, czy nie mogłabym kupić większej ilości w niższej cenie.
Ja się nieraz na IT przejechałam, bo albo wcale nie mieli kartek albo mieli jakieś takie artystyczne i w wysokich cenach.