Mnoży nam się ostatnio wszelakich tagów i RRów, ale zawsze lubiłam geograficzne tagi na oficjalnym forum i pomyślałam, że można by taki spróbować tutaj stworzyć.
Na czym polega ten tag? Wysyłamy tutaj tylko pocztówki przedstawiające miejsca, które znajdują się na mapach. Zatem dopuszczalne są tutaj wszystkie pocztówki przedstawiające miasta, miasteczka, wsie, gminy, powiaty, województwa, ale także konkretne jeziora, góry, krainy geograficzne itp. Żeby jednak było ciekawie, nie wybieramy pierwszej lepszej pocztówki
Jako założycielka tagu podaję jako nazwę startową naszą stolicę, czyli: WARSZAWA. Osoba, która mnie zataguje musi do mnie wysłać pocztówkę spełniającą wyżej opisane wymogi, jednak nazwa miejsca na niej musi zaczynać się od jednej z liter, które tworzą słowo Warszawa. Może więc to być np. Wrocław, Augustów, Roztocze, Siklawa itp. itd. Zgłaszamy się w następującej formie:
tag sydus
Wrocław
Ponieważ tagując podajemy od razu konkretną nazwę geograficzną, a w wielu mniejszych miejscowościach są tylko kartki typu multi i ponieważ wiem, że są wśród nas osoby, które są kategorycznie przeciwne dostawaniu multi, wprowadzam możliwość zaznaczenia każdorazowo, że żadnego multi się nie chce. Pod zgłoszeniem można też zawsze podać linka do swojej galerii otrzymanych pocztówek, żeby uniknąć dubla.
To chyba tyle, jeśli chodzi o zasady. Mam nadzieję, że tag się spodoba Jeśli coś jest dla kogoś niejasne, proszę krzyczeć Osoba, która mnie zataguje dostanie ode mnie kartkę z Warszawy, żeby nie było, że sama jakąś dostanę, a nic w zamian nie dam Zapraszam do zabawy
Edit. Ponieważ pojawiły się niejasności zamieszczam dodatkowe wyjaśnienie zasad, które opiera się na przeanalizowaniu kilku pierwszych osób wpisanych do tagu.
Ja podałam WARSZAWA. Ata mnie taguje podając Suwałki (czyli się zgadza, litera S znajduje się w nazwie Warszawa), więc Ata wysyła do mnie Suwałki. Anusia taguje Atę podając Kasprowy Wierch (zgadza się, K znajduje się w nazwie Suwałki) i wysyła do niej kartkę z Kasprowym Wierchem. Mishi taguje Anusię z Jelenią Górą i tu jest błąd, bo J nie występuje w nazwie Kasprowy Wierch. Ale gdyby było poprawnie i J by występowało, to Mishi wysyła Anusi Jelenią Górę. Pasazerka taguje Mishi z nazwą Jezera (zgadza się, J występuje w nazwie Jelenia Góra) i wysyła do niej kartkę Jezera. Ktoś kto teraz zataguje Pasazerkę musi podać nazwę, która zaczyna się od jednej z liter: J, E, Z, R, A i wysłać kartkę przedstawiającą tą nazwę. Mam nadzieję, że teraz będzie jaśniej :)